Quantcast
Channel: Forum Romet Router WS 50
Viewing all 13775 articles
Browse latest View live

Article 7

$
0
0
Najważniejsze jest żeby pasowały otwory w tym króćcu, a jeśli otworu będą pasować to całość też mi się wydaje że będzie pasowała.

Wracając jeszcze do tematu Mugena to ja mam też przelotowy tłumik, niektórym może się wydawać bardzo duży ale też wymagałem spawania ze starym kolankiem. Tylko że u mnie aby mocowanie pasowało pod stopkę pasażera (tłumik miał już własne "ucho" do przykręcenia) musiałem dać go trochę bliżej kolanka. Stara zwężka która była przy tłumiku fabrycznym, niestety poszła do kosza, a ja w zamian kupiłem w sklepie hydraulicznym zwężkę spawalniczą i tak właśnie połączyłem "talerz" od wydechu z pozostałą częścią rury wydechowej.

Article 6

$
0
0
Tak ta rurka to króciec, powinien mieć średnicę taką jak gaźnik, lub większą.

Article 5

$
0
0
Mając wspawaną sondę lambda w rurę wydechową postanowiłem z niej skorzystać do regulacji gaźnika. Dla niewtajemniczonych w technikę motoryzacji sonda lambda to innymi słowy czujnik, dzięki któremu możemy się dowiedzieć czy mieszanka paliwowo-powietrzna (ustawienie gaźnika) jest właściwa, wykorzystywana jest m.in przez elektroniczne układy wtrysku paliwa. Jak powszechnie wiadomo ani mieszanka uboga ani bogata nie jest korzystna. W obydwu przypadkach należy liczyć się z utratą mocy. Uboga mieszanka bardzo obniża trwałość silnika, bogata jest niekorzystna ze względu na podwyższone zużycie paliwa. Wykonując jazdę próbną z miernikiem podłączonym do sondy lambda zaobserwowałem, że w całym zakresie obrotów mam mieszankę bogatą. Zmieniłem zatem dyszę z 82 na 72, przejechałem się ponownie. Okazało się, że przy niskich obrotach mieszanka była uboga przy 4500 obr/min zaczęła zmieniać się na bogatą. Pomiar odczytywałem przy całkowicie otwartej przepustnicy, czyli ustawienie iglicy w tym przypadku nie ma większego znaczenia. Silnik to niesławne 110 przerobione z 50-tki a gaźnik pz22. Wniosek z pomiaru jest taki, że gaźnik pz22 wydaje się być nieco za mały do silnika pojemności 110. Co sądzicie o moich spostrzeżeniach i czy ktoś może próbował montować gaźnik mający większą średnicę gardzieli niż pz22 do silnika 110?

Article 4

$
0
0
Witam i przepraszam że to już 3 temat pod żad ale podjarałem się tym zestawem 80 i kolejny problem przeszukuje sobie neta w poszukiwaniu pełnego od a do z regulacja gaźnika i czyszczenie pz16 ktoś może napisać albo odesłać mnie do jakiejś strony ale nie zależy mi na tym żeby tylko pokręcić dwiema śrubami tylko rozkręcić przeczyścić to co trzeba ustaić ale żeby to było napisane szczegłówo żebym w iglicy czy w oływaku nie naprzestawiał poprostu zestaw dla łupatologów a i jeszzcze niezależy mi żeby dać do regulacji i dać te90zł bo chce sam to zrobić i nauczyć się bo kręci mnie to ale brak wiedzy więc nie denerwować się tylko pomóc poproszę pozdrawiam saraski za błędy
P.S. a jeszcze jedno wyczyścić przez zmianą zestawu 80 czy wyczyścić założyć do 50 pojeździć troche i zmienić na 80?? i jeśli zmienie to planuje wlać nowy olej motula polatać 1000km żeby się dotrał zlać i wlać nowy dobrze??

Article 3

$
0
0
Witam mam prośbę to niejest tutorail tylko moja instrukcja dla mnie żebym se druknoł i miał przy sb jak będe mątował 80 sprawdźćcie błedy i poprawcie prosze małą krytyke gdyż nigdy nie wymieniałem tego a raczej o pomoc  niech nikt niewzrouje się moim dziełem to grozi zabiciu moto
                                      ROZBIERANIE
1.Spóść olej odkręcająć dolną śróbę pod silnikiem.
2.Odkręć dwie śróby łączące gaźnik z głowicą.
3.Odkręć dwie śróby łączące wydech z głowicą
4.Odkręcamy śróby od głowicy i cylindra.
4.Odkręc po prawej stronie śróbke i odsłoń z lewej strony okrągły dekielek zasłaniający zębatkę rozrządu
5.odkręć plastikowy chromowany dekelek nad megneto i ustaw go w położeniu T, znaki na zębatce rozrządu takrze powinny się pokrywać.
6.Odkręcamy zębatke rozrządu 3 śróbami.
7.Na cylindrze po prawej stronie odkręcamy śróbę i w ten sposób luzujemy rolkę łańcuszka .
8.Zdejmujemy głowicę.
9.Zdejmujemy zębatke z łańcuszka.
10.Zdejmujemy uszczelkę.
11.Zdejmujemy tuleje na szpilkach 4.
12.Delikatnie podwarzamy i zdejmujemy cilinder.
13.Z jednej strony wyjmujemy zabezpieczenie tłoka a z drugiej popychamy aby tuleja wyszła z tłoka.
                                                  SKŁADANIE
1.Zaczynamy od wkłądania pierścieni na tłok.(jak są przerwy na pierścieniach niemogą być w jednej lini)
2.Wkładamy na korbowód tłok i blokujemy tuleją wsuwając ją do środka.
3.Następnie blokujemy wszystko zabezpieczeniami po obu stronach.
4.Następnie uszczelka.
5.Cylinder.
6.Musi nam ładnie do końca wskoczyć.
7.Przykręcamy cylinder.
8.Wkłądamy rolkę od łańcuszka i przykręcamy.
9.Następnie uszczelka na cylinder.
10.Jakaś gumowa uszczeleczka pod tłok.
11.Delikatnie wsuwamy głowicę nie dokońca zakładamy zębatke na łańcuszek i wkłądamy w głowicę w taki sposób aby znaki się pokrywały.
12.Ustaiwamy rozrząd teko niewiem jak to zrobić znak t i znak na zębatce ??
13.skręcamy zębatke .
14.Sprawdzamy czy dobrze chodzi.
15. Nieiwem jak zawory obydwa na 0.05??
16.przykecamy wszystkie deklieki od głowicy gaźnik i wydech.
17. zakręcamy śróbę oleju i dolewamy olej.

Article 2

$
0
0
Problem chyba polega na tym że masz gaźnik a nie wtryskiwacz. Jakbyś miał wtryskiwacz to sterownik podawałby taką dawkę paliwa żeby mieszanka była stechiometryczna (λ=1). A w silnikach gaźnikowych za dawkę paliwa odpowiada ilość przepływającego powietrza (pewnie dlatego idealnej mieszanki nie będzie dostawał). W tym przypadku za pomocą sondy lambda możesz sprawdzić współczynnik lambda ale tylko sprawdzić a nie zmieniać za pomocą tej sondy dawkę paliwa. Oczywiście mogę się mylić :D

Article 1

$
0
0
Na początek ortografia :)
Przy rozbieraniu:
-5 punkt jest zbędny (aczkolwiek to co napisałeś przyda się przy ustawianiu rozrządu).
-W 7 punkcie masz jeszcze dodatkowo odkręcić napinacz rozrządu (skośna śruba od dołu silnika)
Przy składaniu:
-Tłok ma być napisem "IN" do góry (w stronę gaźnika)
-Pierścienie mają być co 120 stopni
-10 - o jaką uszczelke chodzi? Są jakieś na szpilkach ale nie wiem czy o to ci chodzi
-Po ustawieniu rozrządu dokręć śrubę od napinacza rozrządu.
-zawory ustawić na 0.05 (ssący) i 0.07 (wydechowy ponieważ ten zawór osiąga wyższe temperatury).
Reszta jest mniej więcej ok (bardziej więcej niż mniej :P)

A co do rozrządu: znaki powinny być ustawione tak:

http://static.pokazywarka.pl/i/5492174/580831/69z.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/5492174/714482/70z.jpg

Article 0

$
0
0
Ok dzieki za poprawke napewno sie bardzo przyda i sory za bledy

Article 14

$
0
0
W paliwie LPG zawsze jest mieszanka propan butan. Tego pierwszego zimą jest więcej a latem mniej a dlatego że propan jest bardziej kaloryczny. To znaczy sam propan nie zamrozi zaworu na butli w mrozie tak jak by to zrobił sam butan ewentualnie mieszanka. Co do pierwszej generacji jest to najprostszy układ stosowany przy silnikach gaźnikowych potrzebujący stosunkowo mało prądu do obsługi. Przy sekwencji przynajmniej w moim aucie mam możliwość zapisania krzywej spalania i jej zapamiętania tak że komputer nie musi korzystać z komputera sterującego wtryskiem paliwa. Jest zapamiętana nawet przy odłączeniu akumulatora. Co innego że przy jej ustaleniu jest potrzeby odczyt czyli przy regulacji po montażu instalacji.

Article 13

Article 12

$
0
0

cesio22 napisał:

... propan nie zamrozi zaworu na butli w mrozie tak jak by to zrobił sam butan ewentualnie mieszanka.
Nie to żebym się czepiał ale nie wiem skąd posiadłeś tę wiedzę. Większą ilość propanu stosuje się zimą ze względu wyższą prężność par niż butanu. Temperatura wrzenia propanu to -42 stopnie, butanu -0,5 stopnia. Gdyby przy mrozie w butli mieć sam butan prężność par (wymagana zresztą przez normę autogazową) była by zbyt niska (poniżej -0,5 żadna) żeby wypchnąć gaz z butli pod odpowiednim ciśnieniem do reduktora. Zawór na butli nie ma prawa zamarzać w ogóle jeśli ze zbiornika pobierana jest faza ciekła gazu w przeciwnym razie przy dużym wydatku gazu z butli można zaobserwować na zaworze i butli efektowny szron.

Przepraszam od razu za offtopic. Rażą mnie podobne teorie.

Article 11

$
0
0
Kupuję gaz w butli sam propan jest w tej samej cenie co mieszanka jednak jest jego mniej niż mieszanki w butli. Spróbuj butlę turystyczną z gazem propan butan użyć do kuchenki na mrozie około - 30 stopni . Duże zapotrzebowanie na gaz jakie jest na przykład w piecykach łazienkowych ( podgrzewaczach wody) może spowodować nie tylko oszronienie zaworu ale i jego zamarzniecie. Dla tego stosuje się dwie butle z mieszanką bądź jedną z propanem. Propan ma większą kaloryczność ja go stosuje do obsługi opiekaczy do kebaba w barze żony więc nie mów mi że miałby za małe ciśnienie żeby dojść do reduktora. Butle są identyczne jak przy mieszance tylko zawory są zabezpieczone niebieską folią a nie białą.

Article 10

$
0
0

vxproplus napisał:

Wykonując jazdę próbną z miernikiem podłączonym do sondy lambda zaobserwowałem, że w całym zakresie obrotów mam mieszankę bogatą. Zmieniłem zatem dyszę z 82 na 72, przejechałem się ponownie. Okazało się, że przy niskich obrotach mieszanka była uboga przy 4500 obr/min zaczęła zmieniać się na bogatą. Pomiar odczytywałem przy całkowicie otwartej przepustnicy, czyli ustawienie iglicy w tym przypadku nie ma większego znaczenia. Silnik to niesławne 110 przerobione z 50-tki a gaźnik pz22. Wniosek z pomiaru jest taki, że gaźnik pz22 wydaje się być nieco za mały do silnika pojemności 110. Co sądzicie o moich spostrzeżeniach i czy ktoś może próbował montować gaźnik mający większą średnicę gardzieli niż pz22 do silnika 110?
1. Nie zgodzę się co do marginalnego wpływu iglicy przy w pełni otworzonej przepustnicy. Praktyczny test drogowy na ustawienie iglicy wygląda następująco: Gaz do dechy i obserwujemy przyśpieszenie. Zmiana wysokości iglicy i znów gaz do dechy. Sam odczułem wyraźną zmianę mocy zmieniając jedynie ustawienie iglicy przepustnicy.
Poczytaj sobie to: http://www.pannonia.hoffman.auto.pl/Ins … ilania.htm

2. Skoro zmniejszyłeś dyszę główna paliwa i nadal masz zbyt bogatą mieszankę(duże obroty + otwarta przepustnica) , to dysza główna nadal jest zbyt duża. Za ubogą mieszankę przy niskich obrotach tłumaczyłbym nieprzeregulowaniem gaźnika. Tzn. Dysza główna zawsze podaje niezależnie od obrotów silnika. Tak samo jak i inne pomocnicze obwody zasilania (biegu jałowego). Kruczek polega na tym, że w pewnym zakresie raz jedne mają większą wydajność i dominują, z kolei w innym zakresie sytuacja może się odwrócić. Dobór dyszy głównej też jest dość precyzyjny np. 187, 190, 195. Niby 5%, a to jednak dużo.

3. Widziałem ostatnio wykres pojemność silnika/srednica gaźnika. I tam było poniżej 22mm dla motocyklowej 125. A motocyklowa 125 to 8-15KM, pozioma 110 to 6KM.

vxproplus napisał:

Oczywiście, że tak. Ja nie wymagam cudów czyli stechiometrycznej mieszanki w całym zakresie obrotów niezależnie od obciążenia, temperatury powietrza i innych czynników. Wystarczy żeby skład mieszanki był zbliżony do stechiometrycznej w całym zakresie obrotów i już będzie świetnie a takim warunkom da radę sprostać przy pomocy gaźnika.
4. Tutaj też jest ból. Okazuje się, że lekko wzbogacona mieszanka daje większą moc silnika. Niewiele, ale jednak, kosztem nieproporcjonalnie większego zużycia paliwa. I to utrudnia wyregulowanie w amatorskich warunkach.

5. A jakby pójść dalej i bazując o instalację gazową 2 generacji zrobić wtrysk benzyny? O taka alternatywa dla fabrycznych. Ma to sens?

zakupiony zestaw 70

$
0
0
Doszedl zestaw i juz wiem ze tlok jest wypukly a jak moje sprawdzic czy glowica bedzie pasowac

zakupiony zestaw 70

$
0
0
Po prostu załóż nowy zestaw i po ustawieniu rozrządu pokręć kilka razy magnetem (żeby sprawdzić czy zawory nie uderzają o tłok)

zakupiony zestaw 70

$
0
0
A nieda rady tego sprawdzic przed zalozeniem jakies oznaczenie albo cos bo szkoda pracy

zakupiony zestaw 70

$
0
0
Głowice do 72 wszystkie są takie same a ja miałem wypukły tłok w moim zestawie i wszystko grało więc nie masz czym się martwić ;) . Jak coś to głowicę od 72 łatwo rozróżnić od 50 większymi zaworami i większą komorą spalania :D

Article 5

$
0
0

cesio22 napisał:

Duże zapotrzebowanie na gaz jakie jest na przykład w piecykach łazienkowych ( podgrzewaczach wody) może spowodować nie tylko oszronienie zaworu ale i jego zamarzniecie.
Bo z tej butli brany jest gaz w fazie lotnej. LPG do zamiany z fazy ciekłej w lotną potrzebuje energii z zewnątrz dlatego "zabierając" ją powoduje zamarzanie a że dzieje się to akurat w butli jasne jest dlaczego zamarza. Pobierając fazę ciekłą z butli nie spowodujemy jej zamarzania.

Co do wysokości iglicy to niech każdy sobie ją reguluje jak chce. Dla mnie podnoszenie czy opuszczanie jej nie zastępuje zmiany kalibru dyszy głównej. Załóżmy, że przy dyszy 72 i iglicy maksymalnie podniesionej lub dyszy 76 i iglicy ustawionej wg mnie optymalnie, powiedzmy że jest to środkowe położenie, silnik osiąga w obydwu przypadkach taką samą moc przy maksymalnie otwartej przepustnicy z tym, że na dyszy 72 silnik nie przechodzi płynnie z hamowania silnikiem na przyspieszanie, czuć wyraźne szarpanie to przy dyszy 76 przejście jest płynne.

Pilo napisał:

Dysza główna zawsze podaje niezależnie od obrotów silnika.
Podaje zależnie od obciążenia silnika a przynajmniej powinna.

Pilo napisał:

Tak samo jak i inne pomocnicze obwody zasilania (biegu jałowego).
Niezupełnie. Podczas hamowania silnikiem przez dyszę przepływa więcej paliwa niż na biegu jałowym. Dla zaoszczędzenia paliwa w bardziej zaawansowanych konstrukcjach gaźników stosuje się zawory cut-off, które zamykają dopływ paliwa do momentu przekroczenia pewnego progu podciśnienia w kolektorze (króćcu) ssącym.

Zmniejszenie dyszy głównej na 72 powoduje przejście z mieszanki ubogiej na bogatą wraz ze wzrostem obrotów co wskazuje na nieliniowość w podawaniu paliwa w stosunku do przepływu powietrza przez gaźnik. Zmiana dyszy głównej na mniejszą w moim przypadku powoduje przesunięcie przejścia mieszanki ubogiej w bogatą przy niższych obrotach.

Lekko wzbogacona powoduje wzrost mocy (λ=0.85) , natomiast lekko zubożona (λ=1.15) największą sprawność (najmniejsze zużycie paliwa w stosunku do oddanej mocy). Pod warunkiem utrzymania takiego składu mieszanki w całym zakresie obrotów. Nie sądzę, że przy użyciu zwykłego gaźnika dało radę utrzymać taki ścisły skład mieszanki. Do próby takiego strojenia należałoby użyć hamowni i analizatora spalin lub szerokopasmowej sondy lambda.

Myślałem o zamontowaniu wtrysku np. z hondy cbr 125 lub suzuki burgmana 125.

Article 4

$
0
0
Siemka więc tak jadę routerem tak ok 75-80 i ma tylko ok. 8,5- 9k obr i nwm czy nie zmienić przedniej zębatki  na mniejszą by miał wyższe obr. i przyśpieszenie ? czy te obr są dobre jak na tą prędkość (trochę ciężko by się rozpędził do tych 80km/h )

Article 3

$
0
0
U mnie jest podobnie z obrotami. Po co je zwiększać? Na pewno wtenczas spadnie żywotność silnika.
Viewing all 13775 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>